شربت مولتی زینک

شربت مولتی زینک کیندر حاوی زینک به همراه ویتامین‌های A، D، C و ویتامین‌های گروه B است که به تامین نیازها و بهبود رشد کودکان و نوجوانان کمک می‌کند.

حاوی کلیه ویتامین‌های ضروری برای کودکان + روی

کمبودهای تغذیه‌ای به ویژه کمبود روی و ویتامین‌های A و D در میان کودکان شایع است. تغذیه با شیر مادر در نوزادان و دریافت یک رژیم غذایی کامل و سالم در کودکان برای تامین نیاز به ویتامین‌ها و مواد معدنی و حفظ سلامت آن‌ها ضروری است، همچنین مصرف مکمل‌های غذایی نیز یک راه کمکی برای اطمینان از تامین نیازهای کودکان به شمار می‌رود. شربت مولتی ویتامین + زینک کیندر حاوی تمامی ویتامین‌های موردنیاز به همراه زینک است که به رشد کودکان، بهبود اشتها، تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت آن‌ها کمک می‌کند.

ترکیبات:
ویتامین C، روی، فولیک اسید، بیوتین، ویتامین های B12, B6, B5, B3, B2, B1، ویتامین E، پتاسیم سوربات، سدیم بنزوات، اسید سیتریک، ویتامین D3، ویتامین A، ویتامین K1، اسانس پرتقال، شکر، صمغ گزانتان.

ویتامین A: یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که در رشد و نمو، تقویت سیستم ایمنی و تکامل استخوانی نقش داشته و جزئی از ساختمان رنگدانه‌های بینایی است. کمبود ویتامین A از مشکلات تغذیه ای شایع به‌ویژه در کودکان به‌شمار می‌رود. افزایش خطر ابتلا به اسهال و همچنین مرگ و میر در اثر بیماری‌ها به ویژه سرخک در کودکان مبتلا به کمبود ویتامین A گزارش شده است. در کمبود ویتامین A بافت طبیعی غشاهای مخاطی از بین رفته و مجاری تنفسی، پوست، لوله گوارش، مجاری ادراری و مخاط چشم آسیب می‌بیند، این شرایط در کنار اختلال عملکرد سیستم ایمنی فرد را مستعد عفونت‌های ویروسی، باکتریایی یا انگلی می‌کند.
ویتامین D: این ویتامین باعث افزایش جذب کلسیم و کاهش دفع آن می‌شود و از همین راه کلسیم موردنیاز را برای بدن حفظ می‌کند.
این ویتامین برای رشد استخوانی مورد نیاز است و دریافت ناکافی آن باعث راشیتیسم در کودکان، نرمی استخوان در بزرگسالان و پوکی استخوان در سالمندان می‌شود. همچنین ویتامین D نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی، تنظیم رشد سلولی و عملکرد سیستم عصبی- عضلانی دارد. کمبود ویتامین D3 در بدن منجر به تاخیر در درآمدن دندان‌ها، تعویق در راه رفتن کودکان و تغییر شکل لگن در دختران می‌شود.
ویتامین E: ویتامین E از دیگر ویتامین‌های محلول در چربی است که به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی با پاکسازی رادیکال‌های آزاد، از بدن محافظت می‌کند. همچنین ویتامین E باعث تقویت عملکرد سیستم ایمنی شده و برای حفظ بافت اپی‌تلیال (پوست، دیواره رگ‌ها و…)، بینایی و سلامت سلول‌های خونی و مغز ضروری است.
ویتامین K: این ویتامین در تشکیل و استحکام استخوان‌ها، انعقاد خون و متابولیسم مغزی نقش دارد.
ویتامین‌های گروه B: ویتامین‌های گروه B در متابولیسم قندها، چربی‌ها و پروتئین‌ها و تولید انرژی نقش اساسی دارند. کمبود این گروه از ویتامین‌ها با بی اشتهایی، کاهش وزن، ضعف و بی حالی همراه است. همچنین فولیک اسید (ویتامین B9) و ویتامین B12 در سنتز DNA، تقسیم طبیعی سلول و ساخت گلبول‌های قرمز نقش دارند، به همین دلیل کمبود این دو ویتامین باعث ایجاد کم‌خونی مگالوبلاستیک می‌شود.
ویتامین C: ویتامین C یک ویتامین آنتی اکسیدانی بوده که باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود. همچنین این ویتامین در ساخت کلاژن که پروتئین اصلی پوست، استخوان، غضروف و تاندون‌ها می‌باشد نیز مشارکت می‌کند.
روی: روی در عملکرد سیستم ایمنی، ساخت پروتئین و DNA، تقسیم سلولی و ترمیم زخم نقش داشته و از رشد و نمو حمایت می‌کند. همچنین روی باعث تقویت سیستم ایمنی و تشکیل توده استخوانی می‌شود. نشانه کمبود روی در کودکان کاهش رشد و بی اشتهایی است. مکمل یاری با روی در کودکان قبل از بلوغ اثر مثبتی بر رشد و غلظت سرمی روی در کودکان بویژه در کودکان کوتاه قد و کم وزن دارد. بدن ذخایر کمی برای روی دارد به همین دلیل این ماده معدنی باید به صورت روزانه مصرف شوند.

این محصول تحت لیسانس شرکت Fisher بلژیک در کارخانه هگمتان داروی غرب تولید شده است.

کمک به تامین ویتامین ها و روی مورد نیاز بدن در کودکان و نوجوانان
حفظ سلامت عمومی
بهبود رشد و تکامل در کودکان
تقویت سیستم ایمنی
بهبود اشتها و کمک به رشد قدی در سنین رشد
حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین‌های A و D3 جهت تامین نیاز روزانه کودکان

گروه سنی 3 تا 12 سال روزانه یک قاشق مرباخوری (5 میلی لیتر)
نوجوانان: روزانه 10-5 میلی لیتر

از مصرف بیش از میزان توصیه شده خودداری شود.
قبل از مصرف، شیشه را تکان دهید.
این فرآورده صرفا مکمل تغذیه ای بوده، جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد.
در دوران بارداری و شیردهی، مطابق دستور پزشک و یا دکتر داروساز مصرف شود.

پس از باز شدن درب بطری در یخچال نگهداری شود و تا یکماه قابل استفاده می باشد.
در جای خشک، خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

پیمایش به بالا