شربت فرومین

این شربت حاوی آهن لیپوزومال، مس، ویتامین A، فولیک اسید، ویتامین B12 و سایر ویتامین‌های گروه B است.

آهن:

عنصر آهن در رشد و نمو، عملکرد طبیعی سیستم عصبی- عضلانی و ایمنی نقش مهمی دارد و برای ساخت گلبول‌های قرمز خون و در نتیجه اکسیژن رسانی به سلول‌ها ضروری است. سلول‌های مغزی در تمام سنین برای فعالیت‌های خود از آهن استفاده می‌کنند، به همین دلیل کمبود آهن، باعث اختلال عملکرد این سلول‌ها و کاهش تمرکز و حافظه می‌شود.

کاهش اکسیژن رسانی به سلول‌های عضلانی نیز باعث ضعف، خستگی و افت عملکرد ورزشی و کاری می‌شود. بی قراری، رنگ پریدگی، کمبود نفس، اختلال سیستم ایمنی و در نهایت کم خونی از عوارض دیگر کمبود آهن هستند.

بر اساس نتایج بررسی‌هاي انجام شده در کشور ما کمبود آهن و کم خونی ناشی از آن در کودکان بسیار شایع است. اگر چه کمبود آهن در تمامی مراحل زندگی سبب کاهش قدرت ادراك و یادگیري می‌شود، ولی اثرات نامطلوب کم خونی در دوران شیرخواری و اوایل کودکی می‌تواند غیر قابل جبران باشد، چرا که با کاهش بهره‌ هوشی، اختلال در یادگیری مهارت‌های حسی- حرکتی و افت عملکرد تحصیلی همراه است. همچنین کمبود آهن کاهش رشد طبیعی (قد و وزن) و بی اشتهایی را به دنبال دارد. در کودکان مبتلا به کم خونی فقر آهن، میزان ابتلا به بیماریهاي عفونی بیشتر است زیرا سیستم ایمنی آنها قادر به مبارزه موثر با عوامل بیماری‌زا نیست. 

مزیت مهم شربت فرومین کیندر، وجود آهن به فرم آهن لیپوزومال است. آهن لیپوزومال نسبت به سایر اشکال این عنصر دارای زیست دسترسی بالاتری بوده و در نتیجه بهتر هم جذب می‌شود، بعلاوه بروز عوارض گوارشی به ویژه یبوست را که با مصرف مکمل آهن همراه است، به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این نوع آهن باعث سیاه شدن دندان‌ها نمی‌شود و فاقد طعم و بوی فلزی آهن است.

بیشتر بدانید: آهن لیپوزومال؛ جذب بیشتر و عوارض گوارشی کمتر

ویتامین‌های گروه B:

ویتامین‌های B9 (فولیک اسید ) و B12  نقش مهمی در سنتز  DNA، تقسیم طبیعی سلول و ساخت گلبول‌های قرمز ایفا می‌کنند. به همین دلیل کمبود این دو ویتامین باعث ایجاد کم‌خونی مگالوبلاستیک می‌شود. ویتامین‌های B2 و B6 نیز در این فرآیند مشارکت کرده و به خون‌سازی کمک می‌نمایند.

مس:

شربت فرومین کیندر، حاوی عنصر مس نیز می‌باشد. مس در تشکیل هموگلوبین نقش ضروری دارد، بعلاوه در فعالیت صحیح سیستم های آنزیمی جهت انتقال آهن در خون مشارکت می‌کند. کمبود مس با کم خونی و اختلالات اسکلتی به‌ویژه غیر معدنی شدن استخوان‌ها همراه است. 

ویتامین A:

ویتامین A یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که در رشد و نمو، تقویت سیستم ایمنی و تکامل استخوانی نقش داشته و جزئی از ساختمان رنگدانه‌های بینایی است. کمبود ویتامین A از مشکلات تغذیه اي شایع به‌ویژه در کودکان به‌شمار می‌رود. افزایش خطر ابتلا به اسهال و همچنین مرگ و میر در اثر بیماری‌ها به ویژه سرخک در کودکان مبتلا به کمبود ویتامین A گزارش شده است. در کمبود ویتامین A بافت طبیعی غشاهای مخاطی از بین رفته و مجاری تنفسی، پوست، لوله گوارش، مجاری ادراری و مخاط چشم آسیب می‌بیند. این شرایط در کنار اختلال عملکرد سیستم ایمنی فرد را مستعد عفونت‌های ویروسی، باکتریایی و یا انگلی می‌کند.

حاوی آهن لیپوزومال:

  • کمک به پیشگیری از کم‌خونی فقر آهن
  • زیست دسترسی و جذب بالاتر آهن
  • کاهش عوارض گوارشی از جمله یبوست
  • عدم سیاه کردن دندان‌ها

کمک به خونسازی و ساخت گلبول‌های قرمز خون

تقویت سیستم ایمنی

حفظ سلامت عمومی بدن در کودکان و نوجوانان

گروه سنى 3 تا 12 سال: روزانه یک قاشق مربا خورى (5 میلى لیتر)
گروه سنی بالای 12 سال: روزانه 10-5 میلى لیتر

حجم: 200 میلی‌لیتر

با طعم مطلوب چند میوه

آدرس کانال تلگرام: hakiman_holding
آدرس صفحه اینستاگرام: kindervitamins.ir

پیمایش به بالا