قطره فرومین

قطره فرومین کیندر، قطره آهن خوراکی مناسب برای نوزادان و کودکان می‌باشد.

شیر مادر و پس از آن تغذیه کافی تامین کننده نیاز شیرخواران از بدو تولد است. با این حال دریافت بعضی از ریز مغذی‌ها به‌صورت مکمل برای رشد مناسب‌تر نوزادان، مفید و گاها ضروری می‌باشد. بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت ایران دریافت قطره آهن در نوزادان 6 ماه به بالا برای رشد و نمو مناسب و پیشگیری از کم‌خونی، قطره آهن ضروری است.

قطره فرومین کیندر حاوی آهن پیروفسفات میکروانکپسوله است که به خون‌سازی، پیشگیری از کم‌خونی و رشد مناسب جسمی و ذهنی در نوزادان و کودکان کمک می‌کند. آهن میکروانکپسوله باعث افزایش جذب و کاهش عوارض ناشی از مصرف مکمل آهن می‌شود.

آهن پیروفسفات میکروانکپسوله:

انکپسولاسیون آهن در فرم میکرونیزه رویکرد جدیدی برای بهبود جذب و تحمل گوارشی آهن است. در این تکنولوژی، آهن پیروفسفات توسط غشای دو لایه لیپیدی احاطه می‌شود و این پوشش به آهن اجازه می‌دهد بدون تخریب یا غیر فعال شدن از محیط اسیدی معده عبور کرده و در روده جذب شود. به‌این ترتیب در برابر تخریب به‌وسیله آنزیم‌های گوارشی، فلور روده‌ و رادیکال‌های آزاد محافظت می‌شود. دو لایه لیپیدی، پایداری مولکول را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که محتویات آن به‌آرامی آزاد گردد، آزاد شدن تدریجی به جذب بهتر آهن کمک می‌کند. همچنین این آهن، انحلال‌پذیری بالاتر و در نتیجه دسترسی بهتری دارد و همین عامل نیز جذب آن را افزایش می‌دهد. با میکرونیزاسیون، اندازه ذرات کاهش می‌یابد و حلالیت، زیست فراهمی و جذب آهن بیشتر می‌شود. هر چه جذب آهن بالاتر باشد آسیب اکسیداتیو و عوارض آن نیز کمتر می‌شود.

یکی از عوارض آزار دهنده مصرف قطره‌های آهن سیاه‌شدن دندان‌های کودک است. از آنجایی‌که قطره فرومین کیندر حاوی آهن میکروانکپسوله است باعث سیاهی دندان‌ها نمی‌شود. همچنین دو لایه لیپیدی آهن پیروفسفات، با جلوگیری از تماس مستقیم آهن با پوشش روده‌ای از عوارض گوارشی آن می‌کاهد. این قطره فاقد طعم فلزی آهن است و بهتر تحمل می‌شود.

قطره آهن خوراکی مناسب برای نوزادان و کودکان، حاوی 15 میلی‌گرم آهن پیروفسفات میکروانکپسوله در هر 1 میلی‌لیتر

  • تامین آهن مورد نیاز بدن و پیشگیری از کم‌خونی
  • جذب سریع‌تر و بیشتر آهن و عوارض گوارشی کمتر
  • عدم سیاه ‌شدن دندان‌ها به‌دلیل وجود آهن میکروانکپسوله
  • بدون بو و طعم فلزی آهن، با طعم پرتقال

کودکان 6 ماه به بالا: روزانه 1 میلی‌لیتر

حاوی 30 میلی‌لیتر قطره با طعم پرتقال است.

پیمایش به بالا