قطره A+D

قطره A+D کیندر حاوی 1500 واحد ویتامین A و 600 واحد ویتامین D برای نوزادان و کودکان زیر دو سال می‌باشد.

نوزادان و کودکان برای رشد و نمو خود به دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند که این ترکیبات را از شیر مادر و پس از 6 ماهگی، از مواد غذایی دریافت می‌کنند. با این وجود نیاز به بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی در سال‌های اول زندگی، تنها از طریق مکمل‌ها قابل تامین است. ویتامین‌های A و D از جمله این ترکیبات هستند. بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت ایران تمامی نوزادان از بدو تولد باید1500  واحد ویتامین A و حداقل400  واحد ویتامین D را از طریق مکمل دریافت کنند. قطره A+D کیندر حاوی دوز مناسبی از این ویتامین‌ها برای نوزادان و کودکان زیر دو سال می‌باشد.

ویتامین A:

یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که در رشد و نمو، تقویت سیستم ایمنی و تکامل استخوانی نقش مهمی دارد و جزئی از ساختمان رنگدانه‌های بینایی نیز می‌باشد. کمبود ویتامین A از مشکلات تغذیه‌اي شایع در نوزادان و کودکان به‌شمار می‌رود. احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی و اسهال در کودکان مبتلا به کمبود ویتامین A افزایش می‌یابد، چرا که در کمبود ویتامین  A بافت طبیعی غشاهای مخاطی از بین رفته و پوست، مخاط چشم و مجاری تنفسی، گوارشی و ادراری دچار آسیب می‌شوند. این شرایط در کنار اختلال عملکرد سیستم ایمنی، کودک را مستعد ابتلا به عفونت‌های ویروسی، باکتریایی و انگلی می‌کند.

ویتامین D:

از ویتامین‌های محلول در چربی ضروری است که نقش به‌سزایی در تقویت سیستم ایمنی دارد. مصرف ویتامین D کافی به پیشگیری و درمان بیماری‌ها از جمله بیماری‌های عفونی کمک می‌کند و کمبود آن، احتمال ابتلا به بیماری‌ها را در نوزادان و کودکان افزایش می‌دهد. به‌علاوه ویتامین D  باعث افزایش جذب کلسیم و کاهش دفع آن می‌شود. به‌همین دلیل برای رشد استخوانی مورد نیاز است و مقادیر ناکافی آن باعث بروز راشیتیسم (نرمی استخوان) در کودکان می‌شود. همه نوزادان از بدو تولد باید ویتامین D مورد نیازشان را از طریق مکمل دریافت کنند.

حاوی 1500 واحد ویتامین A و 600 واحد ویتامین D

  • تامین ویتامین‌های‌ A و D مورد نیاز در نوزادان و کودکان زیر دو سال
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • پیشگیری و کمک به درمان بیماری‌های عفونی
  • رشد مناسب استخوان‌ها و عضلات
  • با طعم مطلوب پرتقال

روزانه 1 میلی‌لیتر بعد از وعده شیر یا غذای کودک داده شود.

حاوی 30 میلی‌لیتر قطره می‌باشد.

پیمایش به بالا