kinder

کاهش خطر تولد نوزاد نارس با مصرف فولیک اسید به همراه اینوزیتول

در 50 سال اخیر بارداری با افزایش خطر دیابت همراه است. بارداری به صورت فیزیولوژیک مقاومت به انسولین را افزایش می‌دهد، که این مقاومت به انسولین با افزایش التهاب و استرس اکسیداتیو در بدن مرتبط بوده و باعث تغییر در متابولیسم گلوکز و درنتیجه دیابت می‌شود. اگر مقاومت به انسولین کنترل نشود اثرات مضری بر مادر و جنین دارد. برای کنترل و درمان مقاومت به انسولین و افزایش قند خون در دوران بارداری تنها رژیم غذایی تنظیم شده و استفاده از انسولین مجاز است. در سال‌های اخیر استفاده از مکمل اینوزیتول و آنتی اکسیدان‌ها در بعضی از مطالعات آزمایشگاهی اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی داشته و منجر به افزایش حساسیت به انسولین می‌شود.

تجویز اینوزیتول در دوران بارداری ایمن است و در دوزهای پایین‌تر از 12 گرم در روز عارضه‌ای ندارد.

 

اینوزیتول یک ترکیب شبه ویتامین است که در بسیاری از غذاهای گیاهی و حیوانی یافت می‌شود. اینوزیتول برای بهبود سندروم متابولیک و سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) استفاده می‌شود اینوزیتول با ایجاد تعادل مواد شیمیایی در بدن به درمان ناراحتی‌های روحی مانند افسردگی کمک می‌کند. دریافت اینوزیتول باعث بهبود مقاومت به انسولین، فشار خون، تری گلیسرید و کلسترول خون می‌شود.

مصرف اینوزیتول سطح تری گلیسرید، تستوسترون و فشار خون را کاهش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد تخمدان‌ها در زنان مبتلا به  PCOS می‌شود.

مصرف اینوزیتول به همراه فولیک اسید در دوران بارداری خطر تولد نوزاد نارس را کاهش می‌دهد، به ویژه در زنانی که در معرض خطر ابتلا به دیابت بارداری هستند. مصرف اینوزیتول تا 1100 میلی گرم در روز مجاز بوده و عوارض جانبی نخواهد داشت.

منبع:

Inositol and Antioxidant Supplementation: Safety and Efficacy in Pregnancy. 2019

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-299/inositol

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان