kinder

چاقی در کودکان

چاقی در کودکان یکی از نگرانی های جدی والدین به شمار می رود. با اینکه حل این مشکل بسیار پیچیده است اما راهکارهای ساده ای برای پیشگیری از آن وجود دارد. انجمن اطفال امریکا پیشنهادهای جالبی برای کنترل وزن کودکان به خانواده ها دارد:

صبحانه مهم ترین وعده غذایی است. خوردن هر روزه صبحانه جلوی پرخوری کودکان را می گیرد. پس عادت صبحانه خوردن را در فرزندتان ایجاد کنید. برای این کار اول باید این عادت را در خودتان به وجود آورید، چون کودکان از رفتارهای ما می آموزد نه از نصیحت های ما.

کودکان حتما باید میان وعده های سالم بخورند. میوه ها، بشقاب سبزیجات، پنیر و نان یا بیسکوییت های کامل اسنک های خوبی برای بچه ها هستند.

خانوادگی و دور هم غذا بخورید. ایجاد فضایی آرام هنگام غذا خوردن در کنار کسانی که دوستشان دارید باعث می‌شود نه تنها کودکان بلکه سایر اعضای خانواده به اندازه و نه بیش از حد غذا بخورند.

آوردن موبایل و تبلت سر میز غذا ممنوع! تعداد ساعاتی که کودک در برابر تلویزیون، تبلت و یا تلفن همراه می گذراند رابطه مستقیمی با وزن و میزان کالری دریافتی دارد. به علاوه اینکه غذا خوردن زمان خوبی برای مکالمات خانوادگی و به اشتراک گذاشتن تجربیات روزانه است و نباید این زمان از دست برود.

کودکان خواب کافی داشته باشند، خواب کم احتمال چاقی را در کودکان افزایش می دهد.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان