kinder

مصرف ویتامین D از بدو تولد و قطره آهن برای نوزادان ضروری است

به گزارش سلامت نیوز : مدیر گروه تغذیه و بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: استفاده از قطره ویتامین دی (D) از بدو تولد و قطره آهن از زمان شروع مصرف غذای کمکی در قالب مکمل های غذایی برای نوزادان، الزامی است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، دکتر ‘علی کشاورز’ افزود: استفاده از مکمل های غذایی به منظور حفظ سلامتی بدن در هر سن و سال، بسیار ضروری و مفید خواهد بود.
وی ادامه داد: از سوی دیگر، تامین نیازهای تغذیه ای ممکن است با یک رژیم غذایی معمول فراهم نشود که در این صورت، استفاده از مکمل های غذایی، بهترین انتخاب است.
IRON
کشاورز گفت: کودکان دبستانی دارای اختلال رشد، باید از مکمل های مولتی ویتامین برای کمک به بهبود اشتها و رشد بصورت دوره ای و محدود استفاده کنند.
وی در مورد بهره مندی افراد میانسال و سالمند از مکمل های غذایی نیز گفت: این افراد بر حسب شرایط خاصی که با آن مواجه می شوند نیاز به انواع مکمل ها دارند.
کشاورز افزود: به عنوان مثال معده بعضی از افراد سالمندان قدرت تولید فاکتور ویتامین B12 را از دست می دهد که در چنین شرایطی نیاز به مکمل تزریقی ویتامین B12 وجود دارد.
وی تاکید کرد افرادی که رژیم های غذایی نامتعادل دارند یا مصرف ماهی به میزان کافی در برنامه غذایی آنان وجود ندارد، باید مکمل های امگا ۳ برای ایجاد تعادل تغذیه و حفظ سلامتی مصرف کنند.
به گزارش حکیمان طب: مصرف مکمل غذایی قطره ferro kids حاوی روغن آهن و ویتامین c در این مورد توصیه می شود.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان