kinder

مصرف شربت‌های مولتی ویتامین برای نوجوانان در سال‌های اول روزه داری مفید است

دکتر فرامرز دریایی متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ISNA): مصرف مولتی ویتامین یا شربت‌های مکمل را برای نوجوانانی را که در سال‌های اول روزه داری هستند مفید دانست و عنوان کرد: نوجوانان در ماه رمضان رغبت چندانی به خوردن میوه ندارند به همین علت شربت‌های تقویتی می‌تواند جایگرین مناسبی باشد ولی در ابتدا میوه تازه را توصیه می‌کنیم.
دکتر فرامرز دریایی در مورد تاثیر مصرف میوه‌ها در ماه رمضان اظهارکرد: متخصصان تغذیه و رژیم درمانی مصرف ۲ تا ۳ واحد میوه را در طی روز برای همه افراد توصیه می‌کنند که این میزان برای افراد روزه‌دار باید بین وعده افطار تا سحر مصرف شود.
دکتر فرامرز دریایی افزود: مصرف ۲ تا ۳ واحد میوه به همه افراد توصیه می‌شود و بهتر است بین خوردن غذا و میوه یک فاصله زمانی وجود داشته باشد.
وی میوه‌هایی مثل سیب، هلو و هندوانه رابرای جبران کم‌آبی بدن مفید دانست و عنوان کرد: خوردن سالاد خیار و گوجه به همراه کمی آبلیمو در وعده سحری می‌تواند در جبران تشنگی در طی روز موثر باشد.
به گفته دریایی آخرین مقالات و تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۲ مصرف میوه‌هایی مانند خربزه و هندوانه را که آب زیادی دارند توصیه می‌کنند.
این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: خوردن موز در وعده سحر مفید است زیرا از نظر تغذیه‌ای خواص زیادی دارد و آشامیدن یک لیوان آب میوه تازه مثل آب سیب در وعده سحر از تشنگی در طی روز جلوگیری می‌کند.
وی تصریح کرد: افرادی که در ماه رمضان با یبوست مواجه می‌شوند می‌توانند با مصرف انجیر، آلو، انگور و هندوانه از این مسئله پیشگیری کنند.
این متخصص تغذیه اظهارکرد: میوه‌ها را با فاصله کمی پس از شام باید مصرف کرد و روزه‌داران نباید بلافاصله افطار را با میوه شروع کنند البته خرما از این مسئله مستثنی است و باید در ابتدای افطار و انتهای سحر مصرف شود.
دریایی توصیه کرد: میوه‌ها چه در وعده افطار و چه در سحری به عنوان آخرین وعده غذایی مصرف شود و به فاصله حداقل یک ربع تا نیم ساعت پس از غذا باید خورده شود.
به گزارش حکیمان طب: مصرف مکمل غذایی شربت KINDER در این مورد توصیه می شود.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان