kinder

فشار خون در کودکان و نوجوانان

طبق تحقیق انجام شده با موضوع  “Updates to pediatric hypertension guidelines : influence on classification of high blood pressure in children and adolescents.” که در ژورنال فشار خون  (JOURNAL OF HYPER TENSION) در فوریه ی سال 2019 به چاپ رسیده است.

فشار خون در کودکان و نوجوانان :

آکادمی آمریکایی اطفال برای کودکان و نوجوانان در سال 2017 به روز شد و طبق دستورالعمل تمرین بالینی(CPG)  برای بررسی فشار خون بالا(HBP). این پژوهش برای جوانان چینی انجام شده است. تحقیق در سال 2013 در چین بر روی 50336 فرد بین 6 تا 17 سال انجام شده است. گزارش ها تا سال 2017 جمع آوری شد. اطلاعات طبق BMI، قد و عوامل رفتاری برای مدل رگرسیون لجستیک انجام شده است.

نتایج :

با توجه به توضیحات CPG، 16.7 % از کودکان 6 تا 12 سال و 7.9 % از نوجوانان 13 تا 17 سال دارای فشار خون بالا بودند. برآورد شیوع فشار خون بالا برای پسران 11 سال، با BMI بالا نشان داده شده است. معیارهای جدیدی برای فشار خون در جهت تشخیص HBP در دوران کودکی در نظر گرفته شده است. HBP در کودکان و نوجوانان منجر به افزایش تصاعدی HBP در بزرگسالی می شود. اگر زود درمان شود از ایجاد بیماری های قلبی-عروقی در بزرگسالی نیز جلوگیری می شود. شناسایی HBP در کودکی بسیار مهم تر از بزرگسالی است چون با شناسایی و درمان از HBP در بزرگسالی جلوگیری می شود.

در تجزیه و تحلیل انجام شده، شیوع HBP به طور پیوسته بالاتر از استفاده از دستورالعمل تمرین بالینی بوده است. غیر از دختران 13 تا 17 سال. طبق دستورالعمل تمرین بالینی، بیشترین شیوع در کودکان 9 تا 11 سال بوده است. در این گروه سنی 9 تا 11 سال احتمالا افزایش فشار خون با افزایش وزن وجود دارد که این استاندارد بر اساس وزن کودکان معمولی تنظیم شده است. شيوع با شدت در دختران 13 تا 17 ساله مشاهده شد که ارتباط بین HBP و BMI را نشان می دهد.

احتمال ابتلا به HBP در کودکان دارای چاقی و چهار برابر در کودکان دارای چاقی شدید افزایش می یابد. بازنگری مجدد یونایتد ایالات متحده پایگاه BP مرجع، علاوه بر این نشان داد که محرومیت از اضافه وزن و چاقی کودکان منجر به مقادیر مرجع HBP که به طور متوسط mmHg  2-3  بود، کمتر از میزان محاسبه شده با استفاده از کل پایگاه داده بود.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان