kinder

تغذیه کودک بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسال است

دکتر ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه گفت: بدن ما اساساً نیاز به ۵۰ ریز مغذی و تعداد کثیری آنتی اکسیدان دارد. خانواده هایی که عادت دارند در وعده های غذایی، به مصرف چند خورشت اکتفا و خود را از غذاهای دیگر محروم کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: بدن من و شما ضمن اینکه احتیاج به دریافت انرژی حاصل از مصرف پروتئین دارد و می خواهد انرژی لازم را برای فعالیت های ارادی و غیر ارادی خود تامین کند.

این متخصص تغذیه در ادامه تصریح کرد: کودکان حتی باید از رنگ و بوی غذاها لذت ببرند، ما وظیفه داریم ۵۰ ریز مغذی را نیز به بدن کودکان برسانیم که شامل ۱۳ ویتامین و ۱۶ ماده معدنی ، ۲۰ اسیدامین  ضروری و غیر ضروری و تعدادی آنتی اکسیدان، تک قندی ها و دوقندی ها و چند قندی ها و همین طور روغن های اشباع شده و اشباع نشده تک باندی و اشباع نشده چند باندی است.

مظهری تاکید کرد: توجه به این نوع تغذیه، به ویژه برای کودکان، ضروری است زیرا در حال رشدند و به سبب فعالیت های ارادی و غیرارادی احتیاج به انرژی بیشتری دارند.

وی در ادامه بیان کرد: پس توجه به تغذیه کودک، بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسالان است. بی توجهی به آن،  ضمن ضعیف شدن بدن و در معرض بیماری قرار گرفتن، در روند رشد کودک نیز، اختلال ایجاد می کند.

مظهری در پایان اظهارداشت: بنابراین، باید به تامین مواد غذایی آن ها توجه نشان داد و غذاهای متنوع و مغذی برایشان فراهم آورد و توجه به این نکات را همواره باید به خانواده ها یادآوری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

تغذیه کودک

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان