kinder

اهمیت مصرف مولتی ویتامین در کودکان و نوجوانان

در سال دوم زندگی همزمان با کاهش آهنگ رشد، میزان نیاز به پروتئین و کالری نیز  تا حدی کاهش می یابد ولی باید به میزان دریافتی ریزمغذی ها مانند زینک (روی)، آهن ، ویتامین  C، ویتامین A، فولیک اسید و ویتامین B6 توجه داشت.
طبق گفته یکی از کارشناسان وزارت بهداشت، کودکان درصورت محرومیت از شیر مادر از یک سالگی، نداشتن تماس کافی با نور خورشید، مصرف کم غذاهای پروتئینی، کم اشتهایی، حساسیت به غذاهای مختلف یا محرومیت از توجه و عطوفت خانواده باید از مکمل های مولتی ویتامین استفاده کنند.
مولتی ویتامین ها هیچ وقت نمی توانند جایگزین مواد غذایی باشند، اما در شرایطی که رژیم و سبک غذایی نیاز بدن را تأمین نکند اینجاست که باید از مولتی ویتامین ها استفاده کرد.

مصرف مولتی ویتامین ها به عنوان مکمل در کنار مواد غذایی، اولاً باعث تامین کامل نیاز بدن به ریز مغذی ها شده و دوماً می تواند موجب پیشگیری یا کاهش عوارض بسیاری از بیماری ها ‌شود.

از آنجا که عوارض دریافت ناکافی ویتامین و املاح معدنی بسیار بیشتر از عوارض مصرف بیش از حد نیاز آن‌هاست می‌توان به این نتیجه رسید که مصرف مکمل‌ها کار عاقلانه‌ای است.

کودکان و نوجوانانی که نیاز بیشتری به مصرف مکمل های ویتامینی دارند :
1-    کودکان دارای اختلالات رشدی (تاخیر در رشد)
2-    افرادی که به طور منظم از وعده های غذایی تازه استفاده نمی کنند.
3-    کودکان و نوجوانان با بیماری هایی نظیر آسم، آلرژی غذایی و مشکلات گوارشی
4-    نوجوانان ورزشکار و آنهایی که فعالیت بدنی بالایی دارند.
5-    افرادی که مقدار زیادی از غذاهای آماده و فست فود استفاده می کنند.
6-    کودکان و نوجوانانی که به مقدار زیادی از نوشابه های گازدار استفاده می کنند و احتمال دفع تعدادی از ویتامین ها و مواد معدنی از بدن آنها وجود دارد.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان