kinder

آخرین یافته ها در مورد اوتیسم

آکادمی اطفال امریکا، ماه گذشته گزارش بالینی جدیدی درباره اختلالات طیف اوتیسم منتشر کرد که در واقع خلاصه ای از مدارک و شواهد موجود طی 12 سال گذشته است.

اولین واقعیت قابل توجه در این گزارش آنست که میزان اوتیسم همچنان رو به افزایش است: از هر 59 کودک در ایالات متحده یک نفر به اختلال طیف اوتیسم مبتلا می شود، این آمار در 8 سال گذشته فقط یک در 88 کودک بود.

این گزارش همچنین دستورالعمل های بروز شده را نیز در مورد بهترین راههای  تشخیص اختلالات طیف اوتیسم در کودکان ارائه می دهد. اگرچه اختلالات اوتیسم جزء بیماری های عصبی است اما شناسایی برخی از رفتارهای خاص در کودکان خردسال اغلب بهترین روش برای تشخیص اولیه است.کودکانی که دارای اختلالات طیف اوتیسم هستند معمولا درک دشواری از کارهای دیگران دارند، کمتر احتمال دارد که با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنند و بطور معمول مانند سایر کودکان در بازی آنها شرکت نمی کنند.

براساس این گزارش، حدودا یک چهارم کودکان مبتلا به اوتیسم دچار بازگشت در زبان یا مهارت های اجتماعی هستند یعنی توانایی هایی را که قبلا در سنین 18 تا 24 ماهگی آموخته بودند از دست می دهند. محققان هنوز نمی دانند چرا این اتفاق می افتد.

نویسندگان این گزارش تاکید دارند که علائم هشدار دهنده بسیار مهم هستند زیرا شواهد نشان می دهد که شروع زود هنگام درمان  حتی وقتی تشخیص تایید نشده باشد منجر به نتایج بهتری می شود در نتیجه، غربالگری روتین اوتیسم برای همه کودکان توصیه می شود.

برخی از موثرترین مداخلات، در این گزارش، به رفتارهای ویژه اوتیسم پرداخته و عوامل موثر بر آنها را شناسایی و بازگو می کند.

این گزارش همچنین بر اهمیت توجه به دیگر عوامل پزشکی که اغلب با اختلالات طیف اوتیسم همراهند تاکید دارد. اختلالاتی مانند بیش فعالی کمبود توجه، ناتوانی ذهنی، مشکلات خواب، تشنج و اضطراب که می توانند بطور جداگانه درمان شوند. شواهد نشان می دهد برطرف کردن مشکلات همراه با اوتیسم، توانایی کلی کودک را در عملکرد و کیفیت زندگی بهبود می بخشد.

در آخر این گزارش به جزئیات چگونگی برنامه ریزی برای آینده و گذر به بزرگسالی برای مبتلایان به اختلالات طیف اوتیسم می پردازد. دریافت خدمات درمانی پزشکی و رفتاری، توسعه مهارت های شغلی، نحوه گذراندن اوقات فراغت در جامعه و حمایت های بهزیستی می تواند تفاوت مهمی در زندگی افراد مبتلا به اوتیسم و خانواده های آنها ایجاد کند.

The Bonfenbrennr Center for Translation Researchمنبع:

15 Jun 2020

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبر نامه

برای عضویت کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تمامی حقوق این سایت برای شرکت کیندر محفوظ می باشد

طراحی و میزبانی توسط پارس پژوهان