kinder

استفاده از قطره مولتی ویتامین در سال دوم زندگی کودکان ضروری است

02E89854

انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر اعلام کرد: در برنامه غذایی روزانه کودک میوه و سبزی باید گنجانده شود تا کودک قسمتی از ویتامین های مورد نیاز خود را از این طریق نیز دریافت کنند و استفاده از قطره مولتی ویتامین در سال دوم زندگی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس اعلام این انجمن، سال دوم زندگی همزمان با کاهش آهنگ رشد، میزان نیاز به پروتئین و کالری بر اساس کیلوگرم وزن بدن نیز کاهش می یابد ولی باید به میزان دریافتی مواد مغذی دیگر مانند کلسیم، آهن، ویتامین C، ویتامین A، اسید فولیک و ویتامین B6 توجه داشت.
بر اساس این گزارش، کلسیم و آهن برای رشد کودک ضروری است بنابراین در صورتی که برنامه غذایی کودک حاوی مقدار مناسبی از مواد غذایی مانند لبنیات باشد کلسیم او تامین می شود. گوشت، حبوبات، نان، بعضی از سبزی ها و میوه های تازه و خشک غنی از آهن هستند و می توانند نیاز های تغذیه ای کودک را از نظر آهن تامین کنند.
کودکانی که در سن یک سالگی از شیر مادر محروم می شوند، تماس کافی با نور خورشید ندارند، غذاهای پروتئینی کم می خورند، کودکان کم اشتها و یا محروم از توجه و عطوفت خانواده که به مقدار کافی منابع مهم ویتامین را دریافت نمی کنند و کودکانی که بد غذا هستند یا به لبنیات علاقه نداشته و یا به آن حساسیت دارند بهتر است که از قطره مولتی ویتامین استفاده کنند.
به گزارش حکیمان طب: مصرف مکمل غذایی قطره مولتی ویتامین Babyjuice در این مورد توصیه می شود.

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.